A gumiabroncs szerepe az, hogy biztosítsa az erőátvitelt az autó futóműve és az út között. Ehhez több irányól érkező erőket is el kell tudnia viselni, miközben biztosítania kell az autó stabilitását, vagyis tapadnia kell az út felületéhez, függetlenül attól, hogy milyen az aszfalt (száraz, vizes, havas, jeges) és hogy milyen idő vagy hőmérséklet van odakint.
az autók gumiját cserélni kell
Mindenki tudja, hogy az autónk gumijait cseréltetni kell: más gumival járunk a téli és mással a nyári szezonban. Ez nem kedv vagy anyagi helyzet kérdése, a gumik cseréjét a KRESZ is előírja, de sok esetben a biztosítási szerződések is kitérnek rá vagy feltételként szabják a felelősségvállalással kapcsolatban.
gumi szerelés
Ennek oka az, hogy más hőmérsékleti viszonyok között más összetételű és más kialakítású autógumik ideálisak. A gumiabroncsok – bár kívülről ez nem látható – meglehetősen összetett szerkezetek, amelyek minden egyes apró részletét annak megfelelően fejlesztették ki, hogy megbízhatóan végezhesse a rá szabott feladatot.
futómű beállítás
Gumicsere után a kereket ki kell centríroztatni, és az autó futóművet is célszerű ellenőriztetni és szükség esetén a gyári értékekre beállítani.
A rosszul beállított futómű miatt a gumik rendellenesen érintkeznek az útfelülettel, ami egyrészt az autó stabilitását, fékhatását rontja, másrészt a gumik is gyorsabban és szabálytalanul kopnak, ami miatt esetleg idő ellőtt kell majd őket újból cserélni.
Nem érdemes tehát ezen spórolni, mint ahogy azon sem, hogy jó minőségű gumit vásároljon és azokat szakemberrel, szakszerűen szereltesse fel!